Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2021-11-26

Imieniny: Leona, Leonarda

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 302542
  • Do końca roku: 35 dni
  • Do wakacji: 210 dni

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Witamy serdecznie wszystkie Smerfy. Na dworze trochę chłodniej i wietrzysko, więc jak już zmęczy was zmaganie się z wiatrem, może nabierzecie ochoty na niektóre z naszych propozycji. Oto one:

I. Gramy i mówimyzabawa logorytmiczna z użyciem instrumentów. Zapraszamy do zabawy kogoś z domowników, bo przecież razem jest o wiele weselej. Potrzebne nam będą proste instrumenty perkusyjne (bębenek, kołatka, dzwonki), w przypadku baraku instrumentów możecie użyć pokrywki do garnka i łyżki, czy też puszki z np. fasola. Zabawa polega na jednoczesnym graniu na instrumentach i wypowiadaniu różnych dźwięków w tym samym rytmie. Bierzemy np. bębenek i, uderzając w niego, wypowiaday: bum, bum bum w rytmie, w którym gramy. Możecie wymyślać różne dźwięki – pi, fiu, ge. Albo grając wypowiadać rytmicznie różne zdania o wiośnie, np. Pa-da desz-czyk. Pta-ki pię-knie śpie-wa-ją. Itp.

Po jednej rundzie można zaproponować zamianę instrumentów.

II. Ćwiczenia z myślenia – zabawa edukacyjna z kartą pracy.

Pokolorujcie książki na karcie pracy we wskazanym porządku kolorystycznym oraz połączcie książki o tej samej tematyce. KP4 s. 19,

III. Z wizytą w bibliotece - ponieważ w obecnym czasie nie możemy pójść do biblioteki, proponuję wam filmik, na którym możecie obejrzeć jak wygląda biblioteka w środku, jak się wypożycza książki, na czym polega praca pań bibliotekarek. W tej chwili wypożyczanie książek jest nieco utrudnione, ale możliwe. Jeśli chcielibyście to zrobić, możecie książkę zamówić przez internet i w bibliotece odebrać. A poniżej filmik z biblioteki:

https://www.youtube.com/watch?v=bH0hzTKUNLo

 Opowie wam tez o tym wierszyk

Powoli mija rok szkolny,
za nami marzec i kwiecień.
Byliśmy całą klasą
dziś w szkolnej bibliotece.

Pani nam pokazała
książki najpiękniejsze:
baśnie, opowiadania,
komiksy i wiersze.

Każdy z nas się dowiedział,
jak trzeba o nie dbać,
że warto je szanować
i w czyste ręce brać.

Stoją książki na półkach
przepiękne, kolorowe.
Którą z nich zabrać do domu,
niejeden zachodzi w głowę.

Każdy z nas książki ogląda,
przekłada i otwiera,
długo się zastanawia,
aż w końcu którąś wybiera.

Czemu nam oczy tak błyszczą?
Co się stało z nami?
Dzisiaj zostaliśmy

wszyscy czytelnikami.

IV. Jaka to książka i do czego służy?zabawa słowna. Zaproście do zabawy kogoś z domowników. Poproście o przygotowanie książek: atlas, książka kucharska, książka z bajkami, szkolny podręcznik, komiks, album, encyklopedia, kolorowanka, książka, którą czyta mama lub tata. A może macie w domu stara książkę telefoniczną? Rozłóżcie je wszystkie na dywanie i obejrzyjcie je dokładnie, również w środku. Następnie zadawajcie sobie zagadki. Pomyślcie, o którejś z książek i opiszcie ją nie mówiąc jej nazwy, np. „mam na myśli książkę, w której można znaleźć różne mapy” itp..

V. Piosenka o książce – jeśli ktoś z was chciałby pośpiewać, to tutaj znajdziecie piosenkę o ksiazce:

https://www.youtube.com/watch?v=2k13EM6NtCg

IV. Zasady korzystania z książek- poniżej filmik, który pozwoli wam lepiej i łatwiej zapamiętać, jak należy korzystać z książek

https://www.youtube.com/watch?v=BehV1UbZXaE

A na dole strony macie kilka kart pracy o podobnej tematyce.

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Galeria

Powiększ zdjęcie